Міжнародний науково-технічний журнал «Проблеми міцності» є періодичним виданням, в якому освітлюються результати експериментальних і фундаментальних теоретичних досліджень в області міцності матеріалів і елементів конструкцій.
До друку в журналі приймаються статті українською та англійською мовами, в яких розглядаються:
- питання міцності матеріалів і елементів конструкцій при різних видах силового, теплового та інших видів навантаження (особливо в екстремальних умовах);
- критерії граничного стану конструкцій;
- теорії міцності конструкцій з урахуванням реальних умов експлуатації;
- тріщиностійкість і теорії руйнування матеріалів і елементів конструкцій;
- граничний стан конструкцій з тріщинами;
- теорії коливань реальних механічних систем;
- методи розрахунку напружено-деформованого стану елементів конструкцій, застосування сучасних методів аналізу;
- вплив покриттів на механічні властивості конструкцій;
- оцінка й обґрунтування продовження ресурсу конструкцій;
- діагностика і моделі накопичення ушкоджень при експлуатації;
- нові експериментальні методи й обладнання для механічних випробувань.
Матеріали, що публікуються в журналі, підлягають внутрішньому і зовнішньому рецензуванню, яке здійснюють члени редакційної колегії журналу або фахівці відповідної галузі знань. Рецензування проводиться конфіденційно. У разі негативної рецензії або наявності істотних зауважень, стаття може бути відхилена або повернена авторові на доопрацювання. У разі, коли автор не погоджується з думкою рецензента, за рішенням Редакційної колегії може бути проведене додаткове незалежне рецензування. Після внесення автором змін відповідно до зауважень рецензента стаття підписується до друку.
Редакційна колегія має право на відмову від публікації рукописів, що містять опубліковані раніше дані, а також матеріалів, які не відповідають профілю журналу або матеріали досліджень, які були проведені з порушенням етичних норм. Редакційна колегія журналу залишає за собою право редагувати і скорочувати рукописи без порушення авторського змісту. Відхилені рукописи авторам не повертаються.
Важливо, щоб в матеріалі була чітко визначена актуальність проблеми, її значущість, обкреслені шляхи її рішення, об'єктивно і неупереджено проаналізовані існуючі варіанти вирішення проблеми.
Рукопис має бути надрукований з високою якістю на папері стандартного формату через два інтервали. Рукопис статті, включаючи ілюстрації, підписи до них, таблиці, список літератури, реферат, слід представляти в двох екземплярах. Її об'єм не повинен перевищувати 12 с., включаючи список літератури, таблиці та 4-5 рисунків. Об'єм статей, що публікуються в розділі "Короткі повідомлення", - 3-5 с. тексту та 1-2 рисунки.
При статті має бути офіційний напрям, підписаний керівником установи, в якій проводилися дослідження. У кінці статті усі автори повинні розписатися, а також вказати адресу для листування та номери службового і домашнього телефонів. До статті слід прикласти перелік розшифрованих умовних скорочень, використовуваних в тексті.
На першій сторінці в лівому верхньому кутку необхідно вказати індекс статті з Універсальної десяткової класифікації (УДК), нижче - назва статті, під ним - ініціали і прізвища авторів, організацію, місто, країну, E - mail. Далі необхідно привести анотацію, де мають бути лаконічно викладені основні результати роботи, і ключові слова (не більше п'яти-семи термінів).
Титульну сторінку статті потрібно подати українською та англійською мовами й вказати на ній наступну інформацію:
1) в лівому верхньому кутку необхідно вказати індекс статті з Універсальної десяткової класифікації (УДК);
2) ініціали та прізвище(а) автора(ів);
3) офіційну назву установи, повну поштову адресу, номер телефону, номер факсу, адресу електронної пошти;
4) назву статті;
5) анотацію до статті — 1800 знаків. Анотація повинна відображати послідовну логіку опису результатів, описувати основну мету дослідження та підсумовувати найбільш значимі результати;
6) ключові слова (не більше п'яти-семи термінів)
Таблиці (обов'язково з пояснюючим заголовком) слід друкувати через два інтервали на окремих сторінках. У них не повинно бути порожніх граф, рядків, а також нерозшифрованих скорочень. Біля позначення величин необхідно вказувати їх розмірність.
Список бібліографічних посилань слід складати в порядку їх цитування в тексті, де кожне посилання позначається цифрою в квадратних дужках. Список поміщається у кінці статті на окремій сторінці. Посилання на іноземні джерела наводяться на мові оригіналу й обов'язково мають бути віддруковані стандартним шрифтом. На неопубліковані матеріали посилатися не можна.
Стаття має бути структурована по наступних розділах: Вступ, де позначена постановка проблеми, актуальність обраної теми, аналіз останніх досліджень і публікацій, мета і завдання. Виклад основного матеріалу дослідження і отриманих результатів. Висновки, де підведені підсумки роботи і перспективи подальших досліджень в цьому напрямі. Список використаної літератури.
Після затвердження редколегією статті до друку автори можуть представити в редакцію комп'ютерний варіант статті, який повинен відповідати наступним вимогам.
Текст оформлюють шрифтом 12 пунктів через півтора інтервали на папері формату А4. Назву статті, заголовки підрозділів друкують прописними буквами та виділяють напівжирним шрифтом.
Для набору формул застосовувати редактор формул COREL EQUATION, WORD EQUATION або MATHTYPE 6.0. Формули компонуються так, щоб вони поміщалися на смугу 130 мм. При неможливості набору формул в тексті місця входження формул або спеціальних символів означати певним значком (наприклад, #, $ і тому подібне).
Рисунки необхідно представляти в стандартних графічних форматах (наприклад, TIF, JPG, BMP і тому подібне). Кожен рисунок записується окремим файлом з урахуванням того, що його розмір по можливості повинен обмежуватися розмірами смуги журналу. Пояснювальні написи на рисунках повинні виконуватися чітко, бажано стандартним шрифтом однієї гарнітури і кегля (не менше 8 pt).
Допускається також надання матеріалу статті у вигляді PDF- файлу, створеного за допомогою програми Acrobat Distiller 7.0/8.0/9.0/10.0/11.0 при дозволі не менше 1200 dpi і при установці в розділі "Робочі опції/ Шрифти" прапорця "Вставити усі шрифти". Усе це дозволить скоротити час обробки файлів, що надаються, й вихід підготовленої статті до друку.
Стаття, яка подана без дотримання вимог редакції, до розгляду не береться. Відповідальність за достовірність інформації, фактів і відомостей, посилань на нормативні акти, цитат і імен власних несуть автори публікації.
Матеріали, які опубліковані в журналі, відбивають точку зору авторів, яка не завжди може співпадати з позицією редакційної колегії.